Etkinlikler

kib11CTVAA'in 3.kuruluş yılı sebebiyle Kıbrıs - Lefkoşa Golden Tulip Hotel'de 20 Haziran 2011 Pazartesi günü icra edilen panel, havacılık sektörü çalışanları ile havacılık tutkunlarını bir araya getirdi.


KKTC ve Türkiye'den katılan ve havacılık sektörünün içinden gelen konuşmacılar, gelişen havacılık ve sanal havacılıkla ilgili sunumlar yaptılar. KKTC Hava Sporları Federasyonu Başkanının yaptığı sunumla başlayan panel, Meteoroloji Müdürü ve Atlas Jet Operasyon Müdürünün sunumları ve havacılıkla ilgili merak edilen soruların cevaplandırılmasıyla  devam etmiştir. Daha sonra kürsüye çıkan Türk Hava Kurumu temsilcisi ve THK Antalya Şube Sayman Yardımcısı Ceyda ATMIŞ ve THK Simülatör Pilotları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve pilot lisans sahibi Hande SİPAHİ’nin sunumları büyük ilgi toplamıştır.

Türk Hava Kurumu Sayman Yardımcısı Ceyda ATMIŞ yaptığı sunumda, Türk Hava Kurumu tanıtımı ve faaliyetlerine ilave olarak, THK Antalya Şubesinin yapmış olduğu THK’nın Antalya’da tanıtım stratejisi ve faaliyetleri, gençlere yönelik kurs faaliyetleri ile FAI Başkan Yardımcısı ve Genel Başkanımız Sayın Osman Yıldırım’ın ileriye dönük projelerine de yer vermiştir. Bu kapsamda; Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Üniversitesi, ülkemizde ve komşu ülkelerdeki yangın söndürme faaliyetleri, Yangın Uçaklarımıza gece görüş kazandırılması, FAI 2012 toplantısına Antalya’da ev sahipliği yapılması, birçok ilimizde Havacılık Eğitim Merkezleri açılması gayretleri gibi birçok konuya değinen Ceyda Atmış, Türk Hava Kurumunun havacılığı yaygınlaştırma projeleri kapsamında ücretsiz olarak sportif havacılık kursları vermeye devam ettiklerini de belirtmiştir.

THK Simülatör Pilotları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi pilot Hande SİPAHİ, uçuş simülatörü pilotaj eğitimi kapsamında verilen derslerden bahsederek, THK Antalya şubesinin sağlamış olduğu imkanlar dahilinde, gönüllülük esasına göre, gerçek pilotların ve uçuş okulu öğretmenlerinin desteğinde eğitim verdiklerini belirtmiştir. Bugüne kadar eğitim alan kursiyer sayısının 40'a ulaştığını açıklayan SİPAHİ, bu işe meraklı kişilerce THK’ya ait değişik tip uçaklarının elektronik boyama ve logo basma işlemini takiben sisteme dahil edildiğini hatta THK meydanlarının bire bir çizimlerinin elektronik ortamdaki veri tabanına işlenmekte olduğunu müjdelemiştir.

Panel THK’yı temsilen panele katılan temsilcilerimize verilen plaketlerle son bulmuştur. Panelle ilgili resimler için tıklayınız.