Etkinlikler

pinarli5THK Antalya Şube Başkanlığınca 16 Ocak 2011 Pazar günü Aksu Pınarlı mahallesinde yapılan THK Halktan aldığını halkıyla paylaşıyor etkinliği çerçevesinde, okul öğrencilerine uçurtma, defter yardımı ile fakir ve yoksul vatandaşlarımıza kurban etlerinden hazırlanan kavurmalar dağıtıldı.


Etkinliğe Aksu Kaymakamı Sayın Raif ÖZENER, Aksu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Derya Kasım BİLGE, Pınarlı mahalle muhtarı Nedim DARICI, THK Antalya Şube yönetim kurulu üyeleri, Havacılık Kulübü Başkanı, Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Genç Kanatlar Kulübü öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
THK Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ davetlilere ve Pınarlı halkına yaptığı konuşmada; “THK Antalya şubesi olarak, bu güne kadar paraşüt, planör, yamaç paraşütü, model uçak dallarında kurslar açtık, bu kurslarda birçok genci pilot, paraşütçü, yamaç paraşütçü, model uçakçı olarak yetiştirdik.
Ücretsiz verdiğimiz bu kursları başarıyla bitirenlere FAI onaylı sertifika ve brövelerini verdik.
Ücretsiz olarak verilen başlangıç kursları, yardım sever siz halkımızın bağışladığı fitre zekat ile kurban derilerinden elde edilen gelirle yapılmaktadır.
Aksu ilçesinden toplanan yardımların % 50 si olan 3.104.79 TL. Aksu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına devredilerek, yapılan yardımların yine Aksu ilçesinde kaldığını böylece ilçe halkına harcandığını belirtmek istiyorum.
Geriye kalan miktarın % 10 u olan 620.96 Tl. Kızılay, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ve Diyanet Vakfı arasında pay edilmektedir.” dedi.
Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ daha sonra 2009 yılı fitre zekat gelirinden Aksu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı payına düşen 3.104.79 Tl. lık çeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı ve Aksu Kaymakamı Sayın Raif ÖZENER’e teslim etti.
Başkan Vasıf YÜCELİŞ konuşmasının devamında, “Türk Hava Kurumu hissesine kalan % 40 lık payla, Antalya ve çevresinde çıkan orman yangınlarını söndüren ve her yaz Antalya’da bulundurulan yangın uçaklarının alınmasında, bu uçakların işletme ve idamesindeki masraflar için kullanılmaktadır. THK’na vereceğiniz her 1 deri, emin olunuz ki en az 1 ağacın yanmasını önleyecektir. Antalya halkı Türk Hava Kurumuna ve yaptığı faaliyetlere inanmaktadır.” dedi.
Başkan Vasıf YÜCELİŞ, bu vesileyle 2010 yılı kurban dersi toplama faaliyetinde, THK Antalya şubesinin Türkiye 2. si olduğunu, bu başarının Antalya halkına ait olduğunu, Antalya halkının Türk Hava Kurumuna verdiği desteği daha güçlü olarak devam ettirmesini beklediklerini söyledi.
Daha sonra söz alan Aksu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Derya Kasım BİLGE ise aktarılan bu paralar ile yapılan yardımlar hakkında bilgi vermiştir. Bir şenlik havası içinde geçen etkinlik, THK Genç kanatlar gurubunca hazırlanan uçurtmaların çocuklar tarafından uçurulması, uzaktan kontrollü model uçak ve model helikopterin uçurulması, hava gösterileri ve yamaç paraşütünün tanıtılması ile sona erdi. Resimler için tıklayınız.