Etkinlikler

auhyo 18Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi tarafından Akdeniz Üniversitesi Sosyal Meslek Yüksek okulu yerleşkesinde bulunan Sivil Havacılık Bölümü koordinesinde 'Model Uçak' dersleri verilmesi kararı alınmıştır. 

Karain Havacılık Eğitim Merkezi Model Uçak Rehber Öğretmeni Ceyda ATMIŞ tarafından verilecek derslerin ilki 30 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Model Uçak Başlangıç Ata Uçağı ile başlayan eğitimde uçak aerodinamik yapısı, hücum ve firar kenarı ve uçak temel bilgileri ayrıntılı olarak anlatıldı. Model uçak parçalarını büyük bir dikkatle birleştiren üniversite öğrencilerinin havacılık bilgilerini ve el becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.  Kurs bitiminde, Türk Hava Kurumu tarihçesi, kuruluşu ve ücretsiz olarak açılan sportif havacılık kursları ile ilgili bilgilendirilme yapılacaktır. Bunun ardından Serbest Model Uçak Kursunu başarıyla bitiren öğrencilere Uluslararası Havacılık Federasyon (FAI) onaylı sertifika verilecektir. 

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi koordinesinde havacılık çatısı altında havacılığa meraklı öğrenciler ile bir arada olmamızı sağlayan Akdeniz Üniversitesi Bölüm Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ali Ceyhun CAM'A teşekkür ediyoruz.