Etkinlikler

woaw 18 aksu teknikTürk Hava Kurumu ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü (WOAW) organizasyonu kapsamında kadınlarımızın havacılık alanındaki görevlerini anlatmak ve havacılık alanında eğitim veren okulları tanıtmak amacıyla Cihadiye Ortaokulu ve İnönü Ortaokulunda eğitim gören 30 kız öğrencilerin katılımıyla Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Teknik ve Anadolu Lisesine eğitim gezisi yapıldı.

Türkiye’nin ilk tematik lisesi olan Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Teknik ve Anadolu Lisesinde bulunan uçak hangarı, bakım hangarı ve motor hangarlarının içerisine girilmiştir.

Ortaokul seviyesindeki öğrencilere Türk Hava Kurumu uzun dönem görev yapmış Cessna T-67 Uçağı hakkında bilgi verilmiş, uçağın kanat yapısı ve uçuş özellikleri anlatılmıştır. Türkiye’de ilk defa bir okulun bahçesinde uçak gören öğrenciler mutluluk içerisinde Boeing 737-800 uçağının kokpitine girmişlerdir.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Lisesinde Uçak Bakım Öğretmeni İskender KAÇAR yolcu uçağının bölümlerini göstererek uçağın yaptığı görev uçuşları hakkında bilgi vermiştir.