Etkinlikler

karain kamp 18 2THK Antalya Şubesi ve THK Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından Sömestr Dönemi etkinlikleri kapsamında şube faaliyetlerinde aktif olarak görev alan Genç Kanatlar Topluluğu Üyelerinden 13 kişinin katılımıyla Karain Havacılık Kampı düzenlenmiştir.  THK Karain Havacılık Eğitim Merkezi Personeli Ceyda ATMIŞ ve Antalya Şube Sayman YardımcısıÜmmü GERANAZ'IN sorumluluğunda yapılan Karain Havacılık Kampında Türk Hava Kurumu ve sportif havacılık branşlarını anlatan sunum yapıldı. 

Sportif Havacılık branşlarının en önemlilerinden Yamaçparaşüt Kursu ile ilgili genel bilgilendirme yapılarak kalkış ve uçuş videoları izlettirildi. P3 Pilotu Ceyda ATMIŞ Yamaçparaşüt techizat ve bölümlerini anlatarak uçma prensibi hakkında temel bilgiler verdi. Genç Kanatlar Topluluğu Üyeleri arasından istekli olan öğrenciler paraşüt kuşanarak yer çalışması yaptı. Daha sonra Yamaçparaşüt Akrobasi ve mesafe uçuşlarını anlatan videolar seyrettirildi.

Karain Havacılık Eğitim Merkezinde Yangın Söndürme MI-8 Helikopterlerini yakından inceleyen öğrencilere helikopterler ile ilgili teknik bilgilendirme yapıldı.

Uzaktan Kumandalı Model Uçaklar hakkında bilgiler verilip uçağın kalkış, uçuş ve dönüş usulleri anlatıldı. Uzaktan Kumandalı Model Uçak Simulatorü kullanan Genç Kanatlar Karain sportif havacılık kulübü'ne ait R/C Model Uçaklarının bulunduğu hangarı gezdiler.  Türk Hava Kurumunun açmış olduğu Flight Simulator Kursuna katılan Genç Kanatlar Üyelerinden Emre ÖZGE ve Kaan ÇİFTÇİ Flight Simulator Sistemini kurarak uçuş usullerini anlattı. Diğer Genç Kanatlar Öğrencilerine Flight Simulator Sistemi üzerinde uçuş yaptırdılar.  Son faaliyet olarak; Havacılık kampına katılan öğrencilerimize Serbest Model Uçak yaptırılarak, uçağın bölümleri ve aerodinamik yapıları ile ilgili teorik temel bilgiler verildi. Serbest Model Uçak parçalarını titizlikle bitiren Genç Kanatlar Topluluğu Üyeleri uçaklarının gökyüzündeki süzülmesini keyifle izlediler.