Etkinlikler

dusleyen mucitler modelTHK Antalya Şubesi ve THK Karain Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından öğrencilere havacılığı tanıtma ve sevdirme projeleri kapsamında Düşleyen Mucitler Bilim Atölyesinde havacılık faaliyetleri düzenlenmiştir.

Düşleyen Mucitler Bilim Atölyesinde öğrencilere Türk Hava Kurumu ve sportif havacılığı anlatan sunum yapılarak uçuş videoları seyrettirildi. Bunu takiben, Uzaktan Kumandalı Model Uçak Simülasyonu kurularak öğrencilere uçuş sistemi ile ilgili bilgiler verildi. Uçağın kalkış, dönüş ve uçuş usulleri anlatılarak öğrencilerin uçuş yapmaları sağlandı. Uçakların kanat yapılarını ve performanslarını anlatıldıktan sonra farklı uçak modelleri ile R/C Model Uçak Simulatör Uçuşu yaptırıldı.

Daha sonra; uçağın bölümleri, uçağın aerodinamik yapısı, serbest model uçağın yapımı ve uçuşu hakkında bilgi verilerek Arı Model Uçağı yaptırıldı. THK Antalya Şube Sayman Yardımcısı Ümmü GERANAZ ve Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi personeli Ceyda ATMIŞ koordinesinde yapılan havacılık faaliyetlerini büyük bir keyif ve başarıyla bitiren öğrencilere katılım belgesi verildi.