Etkinlikler

sinav geziTHK Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ''Türk Hava Kurumunu ile Havacılığı Tanıtma ve Sevdirme'' projeleri kapsamında Antalya Sınav Okulları ortaokul ve lise öğrencilerine havacılık faaliyetleri ve eğitimleri düzenlemektedir.

Bu kapsamda Antalya Sınav Okulları öğrencilerine serbest model uçak eğitimleri veren THK Antalya Şubesi Model Uçak Öğretmeni Ceyda ATMIŞ'ın liderliğinde ve Antalya Sınav Okulları branş öğretmenlerinin katılımıyla öğrencilere THK Karain Havacılık Eğitim Merkezine eğitim gezisi yapıldı.

THK Karain Havacılık Eğitim Merkezinde yer alan kal olmuş Wilga ve Antanov uçaklarının kullanım yerleri ve görevleri hakkında bilgi verildi.

Uzaktan Kumandalı Model Uçak Hangarında uçakları yakından inceleyen Antalya Sınav Okulları öğrencileri derslerde teorik olarak gördükleri uçağın ana bölümleri, kanat yapıları ve uçağın performansına etkisi ile uçağa etki eden kuvvetleri uçan modeller üzerinde daha iyi anlayarak merak ettikleri soruları sordular.

Antalya Sınav Okulları öğrencileri ile orman yangınlarıyla mücadele eden MI-8 Tipi Yangın Söndürme Helikopterlerinin kokpitine girilerek, helikopterlerin harekat noktası, göreve hazır olma süreleri ve su alma kapasiteleri hakkında detaylı bilgi verildi.