Etkinlikler

icf geziTürk Hava Kurumu ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 06 – 12 Mart Dünya Havacı Kadınlar Haftası etkinlikleri kapsamında kız öğrencilerimize havacılık sektörünü tanıtmak amacı ile Antalya'da bulunan ICF Airports‘a gezi düzenlendi.


Gezi öncesinde etkinliğe katılan 20 kız öğrenciye ICF Airports'un işleyişi hakkında ve havalimanında bulunan birimler ile ilgili sunum verildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından bu birimler gezdirilerek kadınların havacılık sektöründeki yeri ve önemi anlatıldı. Yolcu işlemleri, uçağa biniş alanı, uçağın park ve köprü pozisyonları gibi diğer birimlerde bizzat yerinde görüldü. İnceleme gezisi sonunda kadınların havacılığın her alanında çalışabileceği, akıllarındaki mevcut çalışma alanlarını genişletmeleri gerektiği ve her alanda başarılı olabilecekleri gösterilmiş oldu.
İnceleme gezisine katılan öğrenciler kendilerine tanınan bu şans sayesinde kadınların havacılık sektöründeki yerini daha iyi anladıklarını ve bu yolda gideceklerini ifade ederek kendileri ile yakından ilgilenen ICF Airports görevlilerine teşekkür ettiler.