Etkinlikler

aksu tanitimTürk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkezi tarafından havacılığın farklı branşlarını tanıtma ve öğretme projeleri kapsamında Türkiye'nin ilk tematik lisesi olarak açılan  Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Türk Hava Kurumu Tanıtım Sunumu yapıldı.

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman GİRGİN, Türk Hava Kurumu Antalya Şube Saymanı Salim ÖZTAŞ, Karain Havacılık Eğitim Merkezi İdari İşler Personeli Ceyda ATMIŞ tarafından yapılan sunumda Türk Hava Kurumu faaliyetleri, sportif havacılık kursları ve Türk Hava Kurumu Antalya Şubesinin yapmış olduğu havacılık faaliyetleri anlatıldı.

Yapılan sunumda havacılık kursların videolarının izlettirilmesinin ardından Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Genç Kanatlar Topluluğu Üyeleri planör ve Flight Simulatör eğitimlerinde yaşadığı havacılık deneyimlerini aktardı.

Türk Hava Kurumu ve sportif havacılık kurslarını anlatan sunum okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır.