Etkinlikler

flyin16Türkiye'de sivil-amatör-sportif havacılığın kalbinin THK Karain Meydanında atması için Türk Hava Kurumu ve Elba Havacılık Enstitüsü ortak olarak 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde, ULUSLARARASI KARAIN-FLY IN 2016  planlanmıştır.


Ülkemizin en güzel şehrinde konuşlu olan ve yine ülkemizin en güzel kontrolsüz hava meydanı olan THK Antalya Karain Meydanı'nda pilotlarımız için yılın belki de son büyük biraraya gelişi yapılacaktır.
Ülkemizdeki bütün hafif uçakların yanı sıra Avrupa ülkelerinden de önemli sayıda uçağın katılım yapacağını beklediğimiz bu özel etkinliğe tüm pilotlar uçakları ile birlikte davetlidir. Amacımız ilk defa 1997 yılında Türkiye'de birincisi yapılan "Dünya Hava Olimpiyatları"nın heyecan ve güzelliğini Antalya'da yeniden yaşamaktır. 

Bu maksatla Karain Meydanımızı bu önemli etkinliğe hazırlıyoruz. Yeni uçuş kulemiz, AIS ve yaklaşma yardımcılarımız, haberleşme olanaklarımız, yer ve teknik hizmetlerimiz, brifing ünitemiz, yakıt imkanları ve yenilenen hangarımızla hazırlıklarımız son sürat devam ediyor.
Uçaklarıyla gelen havacılarımız için;
Her uçaktaki iki kişiyi 5 yıldızlı otelde 24-25 Eylül gecesi "ÜCRETSİZ" misafir ediyoruz.
Dönüş yakıtınızı (AVGAS-MOGAS) "ÜCRETSİZ" veriyoruz.
24 Eylül gün batımına kadar havacılık faaliyetleri ve çok özel gösteriler planlıyoruz.
Yabancı tescilli uçaklar Isparta LTFC üzerinden gelebileceklerdir.