Etkinlikler

fs 15 yazTürk Hava Kurumu Antalya Şubesi tarafından 2015 yaz tatili içinde 2. dönem yaz kampı düzenlenmiştir. Uçuş merakı olan Genç Kanatlar Topluluğu öğrencileri için düzenlenen Karain Havacılık Eğitim Merkezi yaz kamplarında çeşitli sportif havacılık faaliyetlerinin yanı sıra Flight Simülatör Uçuşları da yapılmıştır.

THK Antalya Şubesi tarafından 2014-2015 eğitim/öğretim dönemi içinde açılan Flight Simülatör Kursuna katılan Genç Kanatlar öğrencilerimiz kamp yapılan Karain Havacılık Eğitim Merkezinde Simülatör sistemi kurarak Cessna-182 uçağıyla Antalya Havalimanı'ndan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na seyrüsefer uçuşu ve kol uçuşu gerçekleştirdiler.

İkinci senaryo olarak Antalya-Geyikbayırı bölgesinde çıkan yangına müdahale edildi. Yangın pilotları gerçek uçuş kurallarını uygulayarak denizden su alma, yangın alanına su bırakma gibi uygulamaları uçuş kulesinden izin alarak gerçekleştirdiler. Genç Kanatlarımız gerçek uçuş kurallarına bağlı olarak online ortamda gerçekleştirilen uçuşlardan tam not almışlardır.