Etkinlikler

mubadele 15Türk Hava Kurumunun her yıl düzenlediği Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesine bu yıl Antalya'dan 2 öğrenci yurtdışına gitmeye hak kazandı.

Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi Teşkilatı ( IACEA )’na üye olan Türk Hava Kurumu, her yıl program dahilinde 15 gün süreyle havacılıkla ilgilenen Genç Kanatlar Topluluğu öğrencilerini farklı ülke kültürlerini tanımaları, uluslararası anlayış, hoşgörü ve arkadaşlık ilişkileri geliştirmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz olarak yurtdışına gönderiyor.

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ, yaptığı açıklamada "Tüm masrafları Türk Hava Kurumu tarafından karşılanan Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi kapsamında Antalya’dan her yıl bir öğrenci olmak üzere İngiltere, Kanada, Avustralya ve İngiltere’ye öğrenci gönderdiklerini belirtti. Bu sene bir ilk olarak Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Genç Kanatlar Topluluğu öğrencilerimizden Irmak ÖZARSLAN İngiltere’ye, Zeynep BİÇKİOĞLU Yeni Zelanda’ya göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

YÜCELİŞ, "öğrencilerin Türk Hava Kurumu Antalya Şubesine gelerek Genç Kanatlar topluluğuna katılmalarını ve farklı havacılık faaliyetinde görev almalarını ve İngilizceyi ilerletmelerini" de tavsiye etti.