Etkinlikler

sert toreni 2015Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlere

yönelik 2 dönem Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açıldı.

Model uçak parçalarını büyük bir titizlikle birleştiren Antalya, Kemer, Manavgat ve Kaş'ta görev yapan öğretmenlerin bu yönde el becerilerin geliştirmesi ile birlikte havacılığın tanıtılması ve sevdirilmesi amaçlandı.

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi tarafından Model Uçak Rehber Öğretmen Kursuna katılan 30 öğretmene sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Türk Hava Kurumu Antalya Şubesinde yapılan törene Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ, Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ sertifika töreninde yaptığı konuşmada, "model uçak rehber öğretmen kursuna katılan öğretmenlerin, görev yaptıkları okullarda havacılık kulüpleri kurarak, Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz olarak verilen malzemelerle model uçak kursları açabileceklerini belirterek, öğrencilerin bu kurslarla havacılığa ilk adım atmalarının sağlanacağını" söyledi.

Antalya, Kemer, Manavgat ve Kaş Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlere Model Uçak Rehber Öğretmen Sertifikaları verildi.