Etkinlikler

losemi cocuklarTürk Hava Kurumu Antalya Şubesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antalya Lösev Vakfı ile birlikte sömestr etkinliklerinde

‘’Meslekleri Tanıyalım’’ projesiyle lösemili çocuklara Türk Hava Kurumu Antalya Şubesinde Flight Simülatör sistemini kurarak sanal ortamda uçuş keyfini yaşamalarını sağlamıştır.

Türk Hava Kurumu İstişare Kurulu Üyesi ve Adoair Genel Müdürü Kaptan Pilot Sayın Fatih ERDEM, Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Paraşütçü Sayın Süleyman GİRGİN, Türk Hava Kurumu Denetleme Kurulu Üyesi Pilot Nizam SAVAŞ lösemili çocuklarla bir araya gelerek havacılık ve uçuş hakkında bilgiler aktarmışlardır. Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Genç Kanat Üyeleri ile birlikte Flight Simulatör sistemiyle Antalya üzerinden uçuş yapan lösemili çocuklar heyecan dolu anlar yaşadılar.

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Sayın Vasıf YÜCELİŞ, Antalya sosyal ve kültürel yaşantısına katkı sağlamak amacıyla lösemili çocuklara daha önce ücretsiz olarak verdikleri model uçak kursunu, büyük bir başarı ve zevk içerisinde tamamladıklarını belirtti. Bu güzel çocukların mutlu olması için havacılık faaliyetlerine devam edeceklerini ve bunun için tüm desteği verebileceğini açıkladı.