Etkinlikler

altn kntlr 2Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlere yönelik

26 Ocak – 1 Şubat ve 02 – 07 Şubat 2015 tarihleri arasında olmak üzere 2 dönem Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu Altın Kanatlar Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılmıştır.

30 öğretmenin katıldığı Model Uçak Rehber Öğretmen Kursunda model uçak yapımı konusunda bilgiler aktarılmış, profil, aerodinamik yapıları ve uçuş eğitimi bilgileri verilmiştir.

Model Uçak parçalarını büyük bir titizlikle birleştiren Antalya, Kemer, Manavgat ve Kaş’ta görev yapan öğretmenlerin bu yönde el becerilerin geliştirilmesi ile birlikte havacılığın tanıtılması ve sevdirilmesi amaçlanmıştır.

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Sayın Vasıf YÜCELİŞ, ’’ Model uçak rehber öğretmenlerimiz, bu kurstan sonra görev yaptıkları okullarda havacılık kulüpleri kurarak, Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz olarak verilen malzeme ile model uçak kursları açabilecekler, çocukların havacılığın sihirli dünyasına ilk adım atmalarını sağlayacaklardır. Bu vesile ile havacılık aşkını genç yaşta çocuklarımıza aşılayacak, havacı bir nesil yetiştirecek öğretmenlerimize başarılar dilerim’’ dedi.