Etkinlikler

ist eng1Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında havacılığı sevdirme ve hobi kazandırma amacıyla

Akdeniz Üniversitesi Özel Gereksinimli Kişiler Uygulama Araştırma Merkez Müdürlüğü ile birlikte Kepez İşitme Engelliler Ortaokulundaki öğrencilere ücretsiz olarak model uçak kursu verilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi ve Uluslar arası Antalya Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ve destekleriyle  gerçekleşen model uçak kursunun teorik dersleri Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitim Meslek Yüksek okulunda gerçekleştirmiştir.Model uçak kursunun teorik derslerine Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hami DORUL ziyaret ederek kurs hakkında bilgiler almıştır.

16 İşitme Engelli çocuğun katılımıyla gerçekleşen model uçak başlangıç kursunda Model Uçak Öğretmeni Ceyda ATMIŞ ve Ümmü GERANAZ tarafından model uçak yapımının yanında uçuş eğitimi de verilmiştir.

Model uçak parçalarını büyük bir başarı ile birleştiren kursiyerler Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde büyük keyifle uçaklarını uçurmuştur.

Model uçak yapmanın keyfini yakalayan 31 kursiyere Uluslararası Havacılık Federasyon (FAI) onaylı sertifikaları takdim edilmiştir. Sertifika törenine Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Meslek Yüksek Okulu Özel Gereksinimli Kişiler Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Doçent Doktor Sayın Erkan ÇALIŞKAN, Uluslararası Antalya Üniversitesi Spor Birimi Müdürü Sayın Musa TURMUŞ, Türk Hava Kurumu Antalya  Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Süleyman GİRGİN, Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi İstişare Kurulu Üyesi Tarkan TUĞRAL'ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Resimler için tıklayınız.