Etkinlikler

zrfSayın Üyemiz;

Ulu Önder Atatürk’ün direktifleriyle 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu, Türkiye’de havacılığın askeri, sosyal ve siyasal önemini anlatmak,

Türk milletinde havacılık sevgisini uyandırmak, Türk gençliğini havacılığın her dalında yetiştirmek, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerini büyük özveri ile 89 yıldır sürdürmektedir.

Türk Hava Kurumu, kurulduğu 1925 yılından bu yana halkımızın hiçbir karşılık beklemeden verdiği destekler sayesinde her yıl, ülkemizde meydana gelen orman yangınlarını söndürmekte (Adrasan yangınında THK uçaklarımız yangının söndürülmesinde etkin olarak görev yapmıştır, ambulans uçak ve helikopterleri vasıtasıyla hasta, yaralı ve organ naklini gerçekleştirmekte, binlerce gencimize ücretsiz havacılık eğitimi vererek ülkemiz havacılığının gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Ülkemizin havacılık alanındaki kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla 2011 yılında “Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi” kurarak, bu sayede gökyüzüne yeni kanatlar kazandırmaktadır.

Kurumumuzu belirlenen amaçlarına ulaştırmak için THK Tüzüğü gereği şubemiz üyelerinin, kurum faaliyetlerine aktif olarak katılması gerekmektedir. Bu kapsamda, 2014 yılı ramazan ayı fitre zarflarının dağıtımında şubemiz üyelerinden destek alınmasına Yönetim Kurulumuzca karar verilmiştir. Her üyeye en az 10 adet fitre zarfı verilecek olup, fitre zarflarını almak için en geç 15 Temmuz 2014 tarihine kadar şubemize bizzat gelerek imza karşılığında veya adreslerine gönderilmesini istemeleri durumunda şubemizin iletişim bölümündeki telefon numaralarını aramaları ve zarfların dolu olarak teslim edilmesini sağlamaları, yukarıda bahsi geçen faaliyetlerin daha etkin olarak yapılmasına önemli katkıda bulunacaktır.

Üyelerimizin THK üyeliği bilinci içerisinde hareket etmelerini rica eder, bu vesile ile Ramazan Bayramınızı kutlarız.

THK ANTALYA ŞUBESİ