Etkinlikler

hv amblncAntalya Devlet Hastanesi bahçesinde acil durumda kalkış için gün doğumu/gün batımı bekleyen THK Hava ambulans helikopter ekip şefi kaptan pilot Mesut Pıçak ve ekibine nezaket ziyareti yapılarak, ihtiyaçlar yerinde tesbit edilmiştir.

Türkiye’de 2008 yılından bu yana verilen hava ambulansı hizmetinin 2013 yılında yapılan ihalesini kazanan, Türkiye’nin havacılık ve özellikle helikopter alanında önde gelen şirketlerinden olan Saran Havacılık ile THK Gökçen Havacılık ortaklığı oldu. Kamu sağlığı alanında dev bir adım olan projede 12 Ağustos 2013 tarihinde 5 bölgede (Ankara, İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Antalya) 5 ambulans helikopter ile başladı. 2014 başından itibaren ise İzmir, Trabzon, Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Çanakkale, Kayseri, Konya, Samsun, Malatya ve Van’da ayrıca gerektiğinde yurt dışına da toplam 17+2 (yedek) helikopter ile havadan hasta nakil operasyonu5 yıl süreyle yapılmaya başlandı. THK Gökçen Havacılık tarafından 5 yılda 200 milyon dolar yatırım yapılacak projede, pilot, teknisyen, doktor ve sağlık memuru olmak üzere toplam 300’e yakın personel istihdam edildi.

THK olarak havacılık sektöründe sahip olduğumuz birikim ve tecrübe sayesinde devraldığımız ambulans helikopter hizmet ihalesinde, halkımıza profesyonel sağlık hizmetini, süratli ve zamanında müdahale ile en üst seviyede teknoloji ve konfor sağlayarak sunmak için tüm imkanlar seferber edilmektedir. Tüm Türkiye sathında teşkilatlanmış Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı 112 çağrı merkeziyle sağlanan entegrasyon sonucu, ambulans talebiyle gelen çağrılar en kısa sürede değerlendirilmekte ve birkaç dakika içinde hava ambulanslarının olay yerine gitmek üzere havalanmaları sağlanmaktadır.