Etkinlikler

tutunsuz gunu

Gençler sigaraya 'hayır' dedi

Dünya Sağlık Örgütü’ne üye ülkeler tarafından 1987 yılından bu yana kutlanan “31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü” nedeniyle Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, bizlerinde THK Antalya Şubesi olarak katıldığı bir yürüyüş düzenlendi.

Bu çerçevede; Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Müdürlüğü, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürlüğü,  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Antalya İl Müftülüğü ve Sigarayla Savaşanlar
Derneği ,THK temsilcileri ve THK Genç kanatları ile diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ve işbirliği ile  "Dünya Tütünsüz Günü" etkinliği düzenlendi.

Konyaaltı Şehitler Anıtı- Varyant-Beacpark güzergahında yapılan ''Dumansız Hava Sahası Yürüyüşü''nün ardından, beacpark şölen alanında Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi model uçak öğretmeni Ahmet Baştuğ koordinesinde zagi, model uçak ve helikopter gösterisi, uçurtma hocamız Haşim usta tarafından çıtalı uçurtma yapımı kursu, şube personelimiz tarafından THK tarafından açılan ücretsiz kurslarımızın ve THK Üniversitemizin tanıtımı ile model uçak satış standı açılmıştır. Daha sonra Gençlik Spor İl Müdürlüğü desteği ile çeşitli spor etkinlikleri gerçekleştirildi.

Öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlenen programda 'Antalya'nın havası yüzde yüz dumansız hava sahası', 'Dumanınızı çocuklarınıza solutmayın' gibi yazılı dövizler taşınmıştır.

Basında çıkan bazı haberler:

http://www.antalyasm.gov.tr/duyurudetay.aspx?id=516

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/07/19/970149/icerikler/sigaraya-hayr-yuruyusu_1276923.html?CHK=80634ffa7eb98f28b53c946ef9db92a8

http://www.antalyagazetesi.com.tr/4720-guncel-gencler-sigaraya-hayir-dedi.html

http://www.batiakdeniztv.com/antalya/dunya-tutunsuz-gunu-h4725.html

http://akdenizgercek.com/haber_detay.asp?haberID=7205