Etkinlikler

ser 5Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşüt ekibinin Türkiye'nin 40 ilinde havadan çektiği fotoğraflarının yer aldığı Gökyüzünden Türkiye Manzaraları sergisi Antalya TerraCity AVM’de açıldı.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bir plan dahilinde gösterime sunulan fotoğraf sergisinin Antalya açılışına Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ile Antalya Şube yönetimi ve personeli katılmış, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ilçe Belediye Başkanları ise çelenk göndermişlerdir.

Açılışta,THK Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilotu Türker Türkoğlu tarafından sergi fotoğrafları hakkında bazı bilgiler de verildi. Türkoğlu, "Şu ana kadar yaklaşık 40 ilde hava çekimleri yapıldı ve diğer illerin çekim projeleri devam etmektedir. Yaptığımız çekimler sergilerimize eklenmektedir. Bu proje yaklaşık olarak 4 yıldır devam eden bir projedir. Fotoğrafları hava durumunun en uygun olduğu şartlarda çekmeye çalışıyoruz. Amacımız bu çalışmayı 81 ilin tamamında gerçekleştirmektir" dedi.

Antalya’lılara ve yabancı turistlere fotoğraflar hakkında bilgi verilirken sergiyi büyük bir hayranlıkla gezdikleri görülmüş ve 40 ilde havadan çekilen ve illerimizin doğa güzelliklerini yansıtan fotoğraflar tüm ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmiştir.

Gökyüzünden Türkiye Manzaraları sergisi; 25-29 Nisan arasında TerraCity AVM’de, 01-05 Mayıs arasında Antalya Havalimanı ICF Terminalinde gösterime sunulacaktır. Resimler için tıklayınız.