Etkinlikler

ingTürk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, üyesi olduğu "Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi (IACE)" teşkilatına her yıl program dahilinde sınavla belirlenen 15 öğrenciyi, her türlü masrafı THK tarafından karşılanmak üzere 15 gün süreyle yurt dışına göndermektedir.

Programı kazanan öğrencilere, Haziran ayında açılacak THK Ankara ve THK İnönü IACE Hazırlık kamplarında tüm sportif havacılık branşlarına ilişkin teorik eğitim verilmekte, planör uçuşu ve diğer sportif havacılık branşlarında toplu uçuş yaptırılarak temel havacılık alt yapısı yetersiz olan öğrencilerin eksiklikleri de giderilerek yurt dışı programına hazırlanmaları sağlanmaktadır. 
Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi de son 3 yıldır THK Genç Kanatlar Kulübü üyelerini büyük bir özenle yetiştirerek, her yıl en az 5 öğrencisini THK Genel Merkezi'ne öğrenci mübadele adayı olarak teklif etmiş ve her yıl 1 Genç Kanadımızı çeşitli ülkelere göndermeye muvaffak olmuştur. 
2014 yılı Hava Öğrenci Mübadelesi için Genç Kanatlarımızdan Burakhan HALI, 2013 yılında açtığımız Karain Havacılık Eğitim Merkezinde aldığı "Temel Havacılık Eğitimi Yaz Kampı" üzerine THK Genel Merkezi'ne öğrenci mübadele adayı olarak teklif edilmiş ve İngilizce bilgi yeterliliği sayesinde de Uluslararası Hava Öğrenci Mübadele sınavında başarılı olarak Türkiye’yi İngiltere’de temsil etmeye hak kazanmıştır.
Mübadelenin amacı havacılıkla ilgilenen gençlerin, farklı ülke kültürlerini tanımaları, kendi kültürlerini gittikleri ülkelerde tanıtmaları, uluslararası anlayışı, hoşgörü ve arkadaşlıklarını geliştirmelerini sağlamalarıdır.