Etkinlikler

WFL WRWings for Life'ın asli amacı, sakatlanmalar nedeniyle omurilik felcine maruz kalmış kişileri yeniden ayağa kaldırmak ve bu sakatlanmaları önleyici tedbirler almaktır.

Bu amaçla vakıf yıllardır bilim adamları ile birlikte çalışmakta ve yapılan bilimsel araştırmalar orta vadede omurilik felcinin tedavisinin bulunabileceğine dair güçlü umutlar vermektedir. Wings for Life World Run ise bu vakfın dünyada 35 ülkede, 37 lokasyanda aynı anda düzenleyeceği bir etkinliktir. Vakfın bu etkinliği gerçekleştirmekteki amacı bilinirliğini arttırmak ve katılımcı kayıtları sayesinde çalışmalarına fon toplamaktır. Alınan sponsorluklar ve katılımcı ücretleri tamamen vakfa iletilmektedir. Wings for life için dünya koşosuyla ilgili daha fazla bilgiye bu dosyadanda ulaşabilirsiniz. Wings_For_Life.pdf

Dünyada ilk defa 35 ülkede aynı anda böylesine değişik konseptli bir koşu yarışı gerçekleşecektir. Tüm dünyada koşucular aynı anda start alacaklar ve koşucuların startından sonra her belli zaman diliminde, hızını belli limitlerde arttıran bir yakalayıcı araç yola çıkacak ve yol üzerinde yakaladığı atletler/koşucular yarış dışı kalmış olacaklar. Bu hareketlerin tümü, tüm katılımcı ülkeler için online olarak takip edilebilecektir. Yarış, son yarışmacı araca yakalanana kadar devam edecektir. Dolayısıyla finish'i belli olmayan bir yarış olduğunu da söyleyebiliriz.

Yarışmacıların ve ülkelerin durumu online olarak takip edilebilecek aynı zamanda tüm dünyadaki görüntüler canlı olarak izleyenlere sunulacaktır. Etkinliğin web sayfası: http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/ , etkinlik https://www.facebook.com/events/215554855274513/?fref=ts sayfasından da takip edilebilir.

THK Antalya Şubemizin, üye ve çalışanlarının koşuya kayıt sayısının 50 kişi olması durumunda ulaşım sponsor firmalar tarafından sağlanacaktır. Bununla birlikte böyle bir sosyal sorumluluk projesine verdiğimiz duyuru destediğine karşılık, yarış alanında açılacak duvarda THK logosuna yer verilecektir. Wings For Life World Run Online kayıt için ana sayfadaki bannera tıklayabilirsiniz. (kayıt için 50 TL istenmektedir)

Detaylar için http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/parkurlar/alanya/detaylar/#har-ta-854