Etkinlikler

lsm6Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında havacılığı sevdirme ve hobi kazandırma amacıyla

Muratpaşa Belediyesi iş birliği ile lösemili çocuklara ücretsiz olarak model uçak yapım eğitimi vermiştir.

Akdeniz Üniversitesi Rekreasyon bölümü öğrencilerinin katılımı ve destekleriyle gerçekleşen model uçak kursu teorik dersleri Muratpaşa Belediyesi Kozaklı Kahvesinde verilmiştir. Model uçak yapım konusunda bilgiler aktarılarak, kursiyerlerin bu yönde el becerilerin geliştirmesi ile birlikte havacılığın tanıtılması ve havacılığın sevdirilmesi amaçlanmıştır.15 lösemili çocuğun katılımıyla gerçekleşen model uçak başlangıç kursunda model uçak yapımının teknik bilgilerinin yanında profil, aerodinamik yapıları ve uçuş eğitimi bilgileri verilmiştir.

Model uçak parçalarını büyük bir titizlikle birleştiren kursiyerlerimiz kurs sonunda Muratpaşa Belediyesi Falez 2 Parkında düzenlenen uçuş yarışması ile uçaklarını uçurarak havacılığın sihirli dünyasına ilk adımlarını atmışlardır.

Model uçak yapmanın zevkini yaşayarak uçaklarını başarıyla tamamlayan lösemili çocuklara Uluslararası Havacılık Federasyon ( FAI ) onaylı sertifikaları takdim edilmiştir. Sertifika törenine Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkan Yardımcısı Sayın Erdoğan ŞAHİN, Muratpaşa Belediyesi Kütüphane ve Spor Müdürü Sayın Özer BEDİR, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Antalya Şubesi Sosyal Hizmetler Sorumlusu Sayın Meral ÜNVERDİ’nin katılımıyla gerçekleşmiştir. Resimler için tıklayınız.