Etkinlikler

thp220-27 Temmuz ve 01-10 Eylül 2013 tarihleri arasında toplam 20 THK Genç Kanat Kulübü üyesi

ve eğitmen pilot Üner Beköz liderliğinde icra edilen Temel Havacılık Eğitimi Kampı tamamlanarak 1. ve 2. dönem mezun kursiyerlere diplomaları tören ile takdim edilmiştir.

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ yaptığı açıklamada şunları ifade etmiştir. 

Türk Hava Kurumu Genç Kanatlar Temel Havacılık Eğitimi, THK Antalya Şube Başkanlığı gözetim ve denetiminde ve THK Genç Kanatlar Yetiştirme Programı altında, yer dersleri ve uygulamalı eğitimleri THK Karain Havacılık Eğitim Tesislerinde icra edilmektedir.

2013 yılı Temel Havacılık Eğitimi Yaz Kampı kapsamında; sabah pist temizliği, hangar temizliği, apron boya ve işaretlerinin yenilenmesi, uçak yıkama, bilgisayarlı uçuş simülasyonu üzerinden temel uçuş bilgileri, temel uçuş disiplini ve kuralları öğretilmiş, akşamları ise "uçuş için temel ingilizce" eğitimi verilmiştir. Kampın son günü, gerçek uçakla öğrencilerimize 1'er sorti öğretmen ile uçuş yapma imkanı sağlanmış ve dünyaca ünlü akrobasi pilotumuz Ali İsmet Öztürk'ün onlar için özel hazırladığı akrobasi gösterisi ile Temel Havacılık Eğitimi Kampı faaliyetimiz son bulmuştur.THK Temel Havacılık Eğitimi uğraşının ana amacı, daha bilinçli bir havacı gençlik yetiştirmekten başka birşey değildir.Amaç, havacılık merakı olup, başvuruları değerlendirilerek, programlanmış eğitime katılacak olan adaylara, çağdaş eğitim yöntemleri eşliğinde doğru ve esas havacılık anlayışlarının edindirilmesi, gelişmiş ve entelektüel becerisi yüksek havacılık bilgi-becerisi alt yapısının oluşturulmasıdır.  

Program boyunca, adaylar, havacılığın içinde işlediği sistemin özelliklerini, uçuş sistematiği ve bütün ilgili bilgi ortamlarını öğrenir ve uygular. Bu eğitimin bir kısmı, simülasyona dayalı olarak gerçekleştirilir. Esas olan havacılık mantığı ve önemiyle birlikte ciddiyetinin edindirilmesi ve hemen ardından, adayların hayatlarının geri kalan kısmında havacılığa bir bakış oluşturmalarının sağlanması ve çok daha önemlisi, meslekî seçimlerinde havacılık konularından birisinin öncelikli olmasının sağlanmasıdır.

Temel Havacılık Eğitimi, genellikle lise veya üniversite seviyesinde okuyan öğrenciler içinden havacılık tutkunu olanların hiçbir ücret ödemeden, tüm masrafları THK tarafından sağlanmak üzere, hocalarımızın ise tamamen gönüllülük esasına göre eğitime katıldığı bir eğitim organizasyonudur. Havacılığa meraklı tüm gençlerimizi THK Antalya Şubesine bekliyoruz. Resimler için tıklayınız.