Etkinlikler

duyuru1Sayın Üyemiz;

İlgi :    a) Yardım Toplama Kanunu.
           b) Türk Hava Kurumu Tüzüğü.
           c) THK Antalya Şb.mizin 05.07.2013 gün ve 2013/09 nolu Yönetim Kurulu kararı.

Ulu Önder Atatürk’ün

direktifleriyle 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu, Türkiye’de havacılığın askeri, sosyal ve siyasal önemini anlatmak, Türk milletinde havacılık sevgisini uyandırmak, Türk gençliğini havacılığın her dalında yetiştirmek, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerini büyük özveri ile 88 yıldır sürdürmektedir.

Faaliyetlerini devlet bütçesinden hiçbir yardım almadan havacılığın her dalında gençlere ücretsiz kurslar vererek sosyal etkinlikte bulunmalarına, havacılığı sevdirip yaygınlaştırılmasına, uçakla havadan orman yangınlarının söndürülmesine ve 2011 Yılında Kurduğu THK Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile eğitime katkı sağlamaktadır.

Kurumumuzu belirlenen amaçlarına ulaştırmak için ilgi (b) THK Tüzüğü gereği şubemiz üyelerinin, kurum faaliyetlerine aktif olarak katılması gerekmektedir.

İlgi (a) Yardım Toplama Kanunu gereğince 2013 yılı Fitre-Zekât toplama görevi Antalya merkez ilçe, kasaba ve köylerinde şubemiz tarafından yürütülecektir.

2013 yılı Fitre-Zekât faaliyet döneminde, ilgi (c) Yönetim Kurulu kararı gereği fitre-zekât zarflarının dağıtımında şubemiz üyelerine görev verilecektir. Her üyeye en az 10 adet fitre-zekat zarfı verilecek olup, fitre zekat zarflarını almak için en geç 25 Temmuz 2013 tarihine kadar Muratpaşa Fener mahallesi 1964 sokakta bulunan şubemize veya Atatürk caddesinde bulunan Gökçen Model Uçak Uğraş Evi üst katına (Eski Şube bürosu) bizzat gelerek imza karşılığında almaları gerekmektedir.

            Üyelerimizin görev bilinci içerisinde hareket edeceklerini bekler, Ramazan Bayramınızı kutlarım.

                                                                                                                                                 Vasıf YÜCELİŞ
                                                                                                                                                 THK. Ant.Şb.Bşk.
                                                                                                                                                 THK Gnl.Ynt.Krl. Üyesi