Etkinlikler

muze2Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi, Antalya'da yaşayan gençlere hobi edindirme, havacılığı sevdirme ve yaygınlaştırma projeleri kapsamında 30 - 31 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya Müzesinde model uçak kursu düzenlemiştir.

Söz konusu kursa, Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Okulundan 10 öğrenci katılmış olup 2 gün boyunca devam eden model uçak kursunun ardından öğrenciler Antalya Müzesini gezme fırsatı da bulmuşlardır.

Genç kursiyerler, model uçaklarının yapımını takiben, Antalya Müzesinin olağanüstü atmosferi ve binlerce yıllık tarihi dokusunun içinde yaptıkları uçakları, keyifle uçurmanın heyecanını yaşamışlardır.

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş yaptığı açıklamada, "Antalya Vali Yardımcımız Sayın Recep Yüksel başkanlığında, Antalya Turizm İl Müdürümüz, Antalya Müze Müdürümüz ve THK olarak beraber gerçekleştirdiğimiz bu kurs, Antalya'da binlerce yıl önce yaşamış medeniyetlerin ve kültürlerinin sergilendiği bir ortamdan, günümüzün jumbo jetlerine uzanan süreci hissederek, belkide gelecekte yerli uzay araçlarımızın projesini çizecek ve kullanacak bu gençlere bir hedef gösterebilmeyi ve onlara ışık olmayı hedeflemiştir. Bu gençlerin ileride havacılık sektöründe alacakları görevler bu projenin başarısını gösterecektir" demiştir.