Etkinlikler

ogul_akolULUSLARARASI HAVA ÖĞRENCİ MÜBADELESİNE BİR ÖĞRENCİDE ANTALYA’DAN

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ yaptığı açıklamada;

“Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi Teşkilatına (IACEA) üye olan Türk Hava Kurumu, her yıl bir program dâhilinde, 15 gün süreyle havacılıkla ilgilenen gençlerin farklı ülke kültürlerini tanımalarını, kendi kültürlerini tanıtmalarını, uluslararası anlayışı hoşgörü ve arkadaşlıkları geliştirmelerini sağlamak amacıyla yurt dışına öğrenci göndermektedir.

Her yıl Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi kapsamında ABD, Avustralya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Hong Kong, İngiltere ve Kanada'ya tüm masrafları THK nca karşılanmak üzere öğrenci gönderilmektedir.

2012 yılında THK Antalya Genç Kanatlar Topluluğundan bir öğrencimiz sınavı kazanarak Avustralya'ya gönderilmiş bu sene ise öğrencimiz Oğul AKOL sınavları başarı ile geçerek Amerika’ya gitmeye hak kazanmıştır” dedi.

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ gençlerin İngilizcelerini ilerletmelerini ve Türk Hava Kurumu Antalya şubemize gelerek Genç Kanatlar Topluluğuna üye olmalarını ve havacılık faaliyetlerinde aktif görev almalarını tavsiye etmiştir.