Etkinlikler

4Türk Hava Kurumu Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde 10 – 21 Aralık 2012 tarihleri arasında yamaç paraşüt başlangıç kursu düzenlenmiştir.

On iki günlük eğitim süreci içerisinde kursiyerlere temel uçuş bilgileri, uçuş teknikleri ve yer eğitimleri verilmiştir.  Kursun teorik ve yer çalışma dersleri Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde, uçuş eğitimleri ise Bademağacı Beldesinde bulunan Aktepe'de, Umut AKTÜRK ve Ali ÇAKIR yamaç paraşüt öğretmenleri tarafından verilmiştir. 

Uçuşlarını büyük bir başarıyla tamamlayan paraşütçüleri atlama sahasında hocaları uçurmuş, iniş bölgesinde ise Antalya Karain Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Kemal BÜYÜKOĞLU ve Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürü Halis ATMIŞ karşılamıştır. 

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ yaptığı basın açıklamasında, gelecek sezon kurslarına katılmak isteyen uçuş meraklılarının,  http://antalya.thk.org.tr adresini takip etmelerini söyleyerek , kursların ücretsiz olduğunu ve sağlık durumu elverişli herkesin katılabileceğini belirtti. Resimler için tıklayınız.