Etkinlikler

tauchenAvrupa'nın en büyük sualti dergisi "Tauchen" Kasım 2012 sayısında THK Antalya Şubesinin yapay resif ve su altı dalgıç turizmini geliştirmek amacıyla Dornier tipi bir uçağı batırmamızı haber yapmış ve övgüyle bahsetmiştir. 

Antalya'da denize batırılan uçağın kaportasına perçinlenen THK Logosu ilelebet mavi derinliklerde muhafaza edilecektir. Uçağımızı batırdığımız günden beri tüm dalgıç okulları "THK Dornier Batığı"na yerli ve yabancı turist dalgıçları taşıyarak sahilden 50 metre açıkta ve 21 metre dip yüzeyine oturan uçağımızı gezdiriyorlar. Başlarını kaldırdıklarında THK'yı, denize daldıklarında THK'yı görecekler.

Dornier'i batırma töreni esnasında Devlet eski Bakanı Kürşat Tüzmen'in ve Su Altı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı İnkilap Obruk'un su altı sporlarına verdiğimiz destek sebebiyle yaptığı konuşmalar bütün salondakileri gururlandırmıştır. Ayrıca toplantıya Devlet eski Bakanı Kürşat Tüzmen, TSSF Başkanı, TSSF Bşk.Yardımcısı ve TSSF Genel Sekreteri hep beraber gelerek verdikleri desteği en üst seviyede göstermişlerdir. Bu toplantıya Dünya rekortmeni ve milli dalgıç Şahika Ercümen, uluslararası su altı fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı (TRT-1 kanalında Mavi Tutku dizisinin de yapımcısı) Tahsin Ceylan, Antalya İl Emniyet Müdürü, Vali Yardımcıları, Deniz Ticaret odası Başkanı, liman müdürleri ve Antalya protokolünün önde gelen isimleri katılmıştır.