Etkinlikler

thk_kurbanlikYÜCE HALKIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR "TÜRK HAVA KURUMU VEKALET KURBANLARINIZI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYOR "

Sizlerinde bildiği gibi Türk Hava Kurumu vekaleten kurban kesimini Türkiye’de ilk olarak başlatan kurumdur. Vekaleten kurban kesimine ilk başladığı yıldan beri Et ve Balık Kurumu ile çalışan kurum, vekaleten kurban kesimini bu yılda Et ve Balık Kurumu tesislerinde dini vecibelere uygun, THK personeli gözetiminde ve noter onaylı olarak gerçekleştirecektir.

Kesilen vekaleten kurban etleri kavurma haline getirilerek önceki yıllarda olduğu gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde ülke sathında faaliyet gösteren 458 şube aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Kurbanını THK güvencesinde ve milli kurumumuz olan Et ve Balık Kurumu’nda kestirmek isteyen vatandaşlarımız vekalet bedeli olan 650,00 TL, 285 EURO ve 365 USD’yi;

  • www.thk.org.tr adresinden online, PTT Şubelerinden 106363 Nolu Posta Çeki Hesabına,
  • THK Şube Başkanlıkları veya Genel Merkeze (Atatürk Bulvarı No:33 Opera /Ankara) Makbuz Karşılığı veya,
  • Denizbank, Akbank, Finansbank, Garanti, Halk, İşbank, TEB, Yapıkredi, Ziraat, ING ve Vakıfbank Şubelerinin Kurumsal Tahsilat Ekranlarından Yatırabilirler.

Yurt dışında herhangi bir kesim kesinlikle yapılmayacaktır. Kurban bedelini THK’ya ulaştıran vatandaşlarımıza kesiminin gerçekleştiğini belirten noter makbuzu ve teşekkür mektubu postayla adreslerine gönderilecektir.

Vekaleten kurban kesim hizmetine hiçbir gelir elde etmeden devam eden Türk Hava Kurumu, bugüne kadar vekalet kurban etleriyle hazırlattığı 574. 443 adet kavurmayı ihtiyaç sahibi ailelere şubeleri aracılığı ile ulaştırmıştır. Sizler Türk Hava Kurumuna güvenerek vekaletlerinizi veriyorsunuz.

Bugüne kadar Kurumumuza bağışlanan vekalet kurbanlardan elde edilen 574 Bin 443 kavurma, yurt çapında bulunan 458 THK şubesi aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza en doğru zamanda, en güvenilir yöntemlerle ulaştırıldı. Kurumunuza güvenerek vereceğiniz vekaletiniz, bu yıl da sofrada aş, çocukların yüzünde tebessüm olmaya devam edecek, Sizin için küçük sayılabilecek bir yardım büyüyerek gelişecek ve ülkemizin dört bir yanına iyilik tohumları serpecektir…

TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞI

 

2012 Vekalet Kurban Bağışlarınız İçin Tıklayınız

2012 Vekalet Kurban Kamu Spot - 1 - Filmini İzlemek İçin