Etkinlikler

ymc1Türk Hava Kurumu tarafından ‘’Antalya Karain Havacılık ve Eğitim Merkezi’’ kurularak, bütün yaz boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen havacılık sevdalıları ile Antalyalı gençlere birçok dallarda ücretsiz kurslar verilmeye başlanmıştır.

Bu kapsamda Türk Hava Kurumu Antalya Karain Havacılık ve Eğitim Merkezi’nde yamaç paraşüt başlangıç kursu düzenlenmiştir. On iki günlük eğitim süreci içerisinde kursiyerlere temel uçuş bilgileri, uçuş teknikleri ve yer eğitimleri verilmiştir.

Kursun teorik ve yer çalışma dersleri Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde , uçuşlar ise Bademağacı Beldesinde Arif Kemal BUHARA , Serdar ÖZUÇAROĞLU ve Emrah KAYGUSUZ yamaç paraşüt öğretmenleri tarafından yaptırılmıştır.

Türkiye’nin dört bir yanından Antalya’ya gelen havacılık tutkunları uçuşlarını büyük bir başarıyla tamamlamışlardır. Genç paraşütçüleri atlama sahasında Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ , Karain Havacılık ve Eğitim Merkezi Müdürü Halis ATMIŞ, yönetim kurulu ve aileleri karşılamıştır. Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ, Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan Türk Hava Kurumu’nda bu doğrultuda yıllardır çalışmalarına büyük bir başarıyla devam ettiğini ve hava sporlarının değişik branşlarında ücretsiz olarak kurslar verildiğini belirtmiştir. Resimler için tıklayınız.