Etkinlikler

mgTürk Hava Kurumu Antalya Şubesi 2011 yılında en çok kurban derisi ve fitre zekat zarfı dağıtarak yardım toplamada kuruma yardımcı olan muhtarlar

için THK nun Eskişehir'de bulunan İnönü Havacılık Eğitim Merkezine 16-17 Haziran 2012 tarihlerinde THK'nun faaliyetlerini muhtarlara tanıtmak, yapılan yardımların nerelerde ve kimler için kullanıldığını yerinde göstermek amacıyla bir tanıtım gezisi düzenledi. Geziye, Antalya köy ve mahalle muhtarlarının büyük bir ilgi göstermiştir.

Bu konuda bir açıklama yapan THK Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ; "THK Gelirlerinin toplanmasında büyük emek ve gayret sarf eden muhtarlarımıza havacılığın her dalında kurslar veren Türkiye’nin en büyük havacılık eğitim merkezi olan İnönü Havacılık Eğitim Merkezine bir gezi tertipledik. Muhtarlarımız bu gezide, THK’nca ücretsiz olarak verilen paraşüt, yamaç paraşüt, planör, yelken kanat ve model uçak kurslarını yerinde gördüler. İstekli muhtarlarımız da uçakla ve planörle uçma şansı elde ettiler” dedi.

Geziye katılan Kepez Duacı köyü muhtarı Gül DURSUN ise “Çok yararlı bir gezi olduğunu, Özellikle gençlere verilen böyle bir imkanı yerinde görmenin mutluluğunu yaşadığını, gençleri paraşüt, planör, yamaç paraşütü, yelken kanat ve model uçak gibi çeşitli havacılık branşlarında ücretsiz kurs vererek THK nın havacı bir gençlik yetiştirdiğini gördük, böyle bir imkan tanındığı için Türk Hava Kurumuna çok teşekkür ederim, Muhtar Gül DURSUN bölgesindeki gençlerin bu kurslara katılmalarını teşvik edeceğini belirtti.