Etkinlikler

rc_a02 - 11 Mayıs 2012 tarihleri arasında Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi'nde 20 kişinin katılımıyla açılan Radyo Kontrol (RC) Model Uçak kursu tamamlanmıştır. 

Kursun başladığı ilk üç gün THK Antalya Şubesi'nde simülatör çalışmaları yapılmış olup daha sonra Karain Havacılık Eğitim Merkezi'nde ilk uçuş denemeleri yapılmıştır. Eğitim ve çalışmalarını bitiren öğrenciler özellikle haftasonu büyük bir uçuş keyfi yaşadıkları uçakları ile uçuşlarını gerçekleştirdiler. Radyo Kontrol Model Uçak Kursunun simülatör derslerini Model Uçak Öğretmeni Aydın AYDENİZ verirken , uçuş derslerini de Tolga KARADUMAN vermiştir.

GENEL BİLGİ:

Eğitimde kullanılan model uçaklar, insan taşıma yeteneği olmayan, havadan ağır, belirli boyutlarda yapılan, kontrollü ve serbest olarak uçabilen hava araçlarıdır.

İlk defa bu yıl terörle mücadelede Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan model uçakların eğitimi THK Model uçak öğretmenleri tarafından verilmiş olup, model uçaklar 15- 40 dakika havada kalabilmekte, 70 km hıza çıkabilmektedir. Ayrıca model uçaklara kamera sistemi, bomba atma düzeneği ve paraşüt takılabilmektedir.

Model uçak yapımı ve uçurmak oldukça zevkli ancak sabır isteyen bir hobidir.