Etkinlikler

kurbanTürk Hava Kurumu Antalya Şubesi Başkanı Vasıf YÜCELİŞ, Kurban Bayramında, kurban derisi toplama yetkisinin sadece THK'ya verildiğini bildirdi. 

Yüceliş, yaptığı açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi deri toplama konusunda gerekli tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, yasanın kendilerine verdiği yetkiyi ve görevi en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi.

Yüceliş yaptığı yazılı açıklamada; yasa gereği kurban derilerinden elde edilen gelirin yüzde 50'sinin toplandığı ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, yüzde 4'ünün Kızılay'a, yüzde 3'ünün Çocuk Esirgeme Kurumuna, yüzde 3'ünün Diyanet Vakfına ve yüzde 40'ının ise Türk Havacılığının gelişmesi amacıyla THK'ya verilmekte olduğunu belirtti. Ayrıca bu sene yapılan olan kurban derisi ihalesinde derilerin çok iyi fiyattan satıldığını, dolayısı ile kurban derisinin işe yaramasını isteyen vatandaşlarımızın derilerini THK’ya vermelerini sağlık vermiştir.

THK'nın Kurban Bayramında, tanıtım kartı ve makbuzla birlikte deri bağışı topladığını ifade eden Yüceliş açıklamasında şunlara yer verdi:

" Bazı art niyetli kişilerin THK'nın adını kullanarak kurban derisi toplamaktadır. Vatandaşlarımız bu hususta dikkatli olmaya davet ediyorum. THK'ya yapılan deri bağışları en iyi şekilde değerlendirilmektedir. Kurban Bayramı'nda, hem dini vecibenizi yerine getirmiş olacaksınız, hem de yoksullara, afetzedelere ve ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacaksınız. Vekalet kurbanlarınızın tamamı kesimli olup, etleri Et ve Balık Kurumu tarafından kavurma yapılmakta ve yıl içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza mülki amirler vasıtasıyla dağıtılmaktadır."

Yüceliş, kurban derilerini THK'na vermek isteyen vatandaşların kurbanlarını Belediyelerin belirlediği kesim yerlerinde kestirerek, orada THK tarafından görevlendirilen ve yakasında THK Kimli Kartı ile üzerinde THK önlüğü giyen deri toplama ekibine verebileceklerini kaydetti. Ayrıca, elinde kurban derisi kalan veya aksaklık ve şikayet bildirecek vatandaşlarımızın kurmuş olduğumuz operasyon merkezine sabit: 0 242 324 48 80 ve mobil cep: 0 530 575 30 96 telefonlarından ulaşabileceklerini ifade etmiştir.

Yüceliş “Bu vesile ile tüm halkımızın ve bütün İslam aleminin mübarek kurban bayramlarını  en içten dileklerimle kutlar, tüm sevdikleriyle beraber  mutlu huzurlu bir bayram geçirmelerini diler, sevgi ve saygılar sunarım” diye  konuştu.